Хеттрик за Меси и разгромна победа за Барса над Сити, Селтик със загуба у дома

Барселона разгроми Манчестър Сити с 4:0 в дербито от група "C" на Шампионската лига, което се игра на "Камп Ноу". Лошата новина за Барса обаче е свързана с две контузии. В деветата минута Жорди Алба трябваше да напусне терена заради поредна травма. В средата на първата част Пеке получи контузия, но стисна зъби и опита да продължи. Все пак в края на първата част и защитникът бе сменен принудително.

Иначе над всички днес беше Лионел Меси, който се отчете с хеттрик и спечели дузпа за своя отбор, която обаче Неймар пропиля. Преди това Меси откри резултата в 17-ата минута, след като с Иниеста си размениха страхотни подавания, които завършиха с гол - 1:0. Трябва да се отбележи, че в края на полувремето реферът подмина дузпа в наказателното поле на домакините. Люка Дин игра с ръка в наказателното си поле, но сигнал не последва.

В 52-ата "гражданите" останаха с човек по-малко след директен червен картон на Клаудио Браво, който подари топката на Суарес, последва удар на уругваеца, а на Браво му се наложи да предотврати с ръце головия му удар, като това стана далеч от наказателното поле.

В 61-ата Меси направи 2:0 с шут в близкия ъгъл на резервата Вили Кабайеро. В 69-ата аржентинецът оформи хеттрика си. В 73-ата и Матийо беше изгонен за безсмислен втори жълт картон. Малко след това Меси си спечели дузпа, която Неймар пропусна. Все пак в 87-ата точен бразилецът успя да запише името си сред голмайсторите, завършвайки атака на своя тим.

В другата среща от кръга Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 2:0 като гост на Селтик. Щиндъл откри резултата в 57-ата минута, а Хан оформи крайния резултат в 78-ата минута.