Арсенал с разгромен успех над Лудогорец, класика за ПСЖ срещу Базел

Арсенал разгроми Лудогорец с 6:0 в среща от група "А" на Шампионска лига. "Артилеристите" за миг не показаха, че ще подценят своя съперник и дадоха най-доброто от себе си в този мач. С хеттрик за "артилеристите" се отличи Месут Йозил, а с по едно попадение се отчетоха Алексис Санчис, Уолкот и Окслейд-Чембърлейн.

Разградчани имаха своите положения, като при резултат 1:0 можеха да изравнят, след като Мисиджан бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Последва пас към Вандерсон, който шутира от границата на наказателното поле, но топката се отби в дясната греда на Оспина.

След почивката англичаните играха още по-добре и дори пропуснаха да се поздравят и с още по-категоричен успех.

В другата среща Пари Сен Жермен очаквано се наложи над Базел с класическото 3:0. Ди Мария откри резултата пет минути преди почивка, а през втората част паднаха останалите две попадения. Лукас Моура удвои аванса на домакините в 62-ата минута, а в добавеното време на срещата Кавани се разписа от дузпа и оформи крайния успех на своя тим.