Юнайтед надви Сити минимално (видео)

Манчестър Юнайтед прие Манчестър Сити на своя "Олд Трафорд" за срещата от осмина-финалната фаза на Купата на лигата в Англия. Днес домакините в червено успяха да победят с минималното 1:0 благодарение на попадение от Хуан Мата във второто полувреме.

Началото на срещата беше балансирано за двете страни, които сякаш не искаха да допускат грешки, но последните 20 минути от полувремето бяха изпълнени с атаки, никоя от която не завърши с точен удар до която и да е врата до паузата.

След почивката домакините заиграха много по-агресивно и след няколко опасни атаки се стигна и до гол в 54-ата минута, когато Ибрахимович спечели една топка срещу Отаменди, напредна и центрира към дузпата по земя, където Ерера гърдира топката и повали Фернандиньо, където останаха съмнения за нарушение, кълбото попадна на пътя на Мата и той нямаше как да сбърка от добра позиция за 1:0.

След гола Юнайтед заигра с повече увереност и в 64-ата минута бе близо до нов гол след добра атака от Рашфорд и подаване на изключителна позиция за Ибрахимович. В 71-ата минута Гуардиола представи Агуеро в игра, а Моуриньо реагира с пускането на Шнайдерлин за Мата. Така до края нападателя на гражданите почти не игра с топката, а резултатът се запази.