Фиорентина и Виляреал с победи в ЛЕ (видео)

Фиорентина се наложи с 2:1 при визитата си на Карабаг в среща от група J на Лига Европа. Трябваше да мине точно час игра, преди да бъде открит резултата. Тогава Матиас Векино бе точен за "виолетовите" - 0:1. В 73-ата минута Рейналдо Силва изравни, разписвайки се след асистенция на Дани Кинтана. Федерико Киеза обаче имаше последната дума и той оформи крайния резултат с попадение в 76-ата минута, но в 84-ата той получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера. Така гостите от Италия доиграха срещата с човек по-малко, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.

В друг интересен двубой от груповата фаза на Лига - Виляреал се наложи над Стяуа Букурещ с 2:1. В 15-ата минута Никола Сансоне откри резултата, но "армейците" изравниха чрез Аким в 55-ата минута. Все пак Тригерос успя да донесе успеха на "подводницата" с попадение в 88-ата минута. Трябва да се отбележи, че в 79-ата минута Гейбриъл Томас от състава на румънците бе изгонен за втори жълт картон и това допълнително допринесе за загубата на Стяуа.