Стадион: "Сан Паоло", Неапол
Дата: 24.01.2017г.
Час: 21:45
Съдия: Даниеле Довери

В четвърт-финалната фаза на Копа Италия Наполи във форма приема един добре представящ се отбор на Фиорентина за гарантирано зрелище. Домакините понастоящем са трети в Серия А и крачат уверено зад Рома и Ювентус на 4 пункта разстояние за момента. Формата на този отбор напоследък обаче впечатлява след като от откомври тимът не е губил мач (14 поред) и след 8 победи в последните 9 домакинският отбор се определя като фаворит и тук.

Фиорентина заема 8-мото място в класирането в локалната лига и представянията на този отбор също се закрепиха след трудно начало. Срещу Киево в Купата обаче трябваше дузпа в последната минута за победа над Киево с 1:0 за стигането до тук и това не беше възприето като убедително представяне. Веднага обаче последва победа над лидера Ювентус с 2:1 в лигата и най-доброто представяне на отбора, което приповдигна духа. Именно "Старата госпожа" бе последния отбор, победил Наполи през октомври. Фиорентина няма загуба в последните си 4 мача, 3 от тях бяха победи.

През декември тези два отбора се срещнаха за едно зрелищно 3:3 и това беше последния мач между отборите. В последните два мача, при които Наполи прие Фиорентина домакините победиха с поне 2 гола противника, като за последните си 11 визити гостите имат само 2 победи.

Очаква се с наближаване края на сезона Наполи да се подобрява още, с цел не само преследването на Рома и най-малко втората позиция в Серия А, но и спечелването на злато от Копа Италия.

Прогноза: Наполи - Фиорентина 2:1