България отново изненада лалетата (видео)

България записа победа с 2:0 над Холандия в мач от 5-ия кръг на група "А" от световните квалификации за Мондиала в Русия през 2018 година. Спас Делев откри резултата на стадион "Васил Левски". Нападателят бе точен в 5-ата минута след като се възползва от неразбирателство между Де Лихт и Зут, пое топката на гърди, финтира вратаря и вкара своя първи гол с националната фланелка.

Отново Делев бе точен за втория гол, който падна в 20-ата минута. Той получи топката от Костадинов, след това си нагласи добре топката и с мощен удар от далеч успя да се разпише за 2:0. Това тотално шокира "лалетата", които чак в края на първата част успяха да създадат нещо по-интересно пред вратата на Михайлов, но без успех.

След почивката гостите имаха две отлични положения, но добрите изяви на Николай Михайлов и лош късмет попречиха Холандия да стигне поне до един гол.