Барса разпиля последния в класирането (видео)

Шампионът на Испания Барселона записа убедителна домакинска победа със 7:1 над последния в таблицата Осасуна в среща от 34-ия кръг на Ла Лига. Лео Меси бе посрещнат от феновете с огромен транспарант, а той им се отблагодари още в 12-ата минута, когато откри резултата. Аржентинецът си осигури пространство за завършващ удар и хитро прехвърли вратаря.

След половин час игра Иван Ракитич центрира отдясно към дузпата, където непокритият Андре Гомеш насочи с вътрешен удар към левия ъгъл - 2:0. В 48-ата минута Роберто Торес завъртя топката от фал и изненада Марк-Андре Тер Стеген, намалявайки на 2:1. Това попадение обаче само ядоса домакините. В 57-ата Жерард Пике овладя на гърди и стреля, топката се отби от гредата, а при добавката Андре Гомеш вкара второто си попадение за 3:1.

В 62-ата Меси реализира още един гол след удар от дъгата, като по този начин не остави шансове на Сиригу с удар точно до гредата. В 64-ата Алкасер технично преодоля вратаря отблизо - 5:1. Новината от мача е, че Хавиер Масчерано вкара първия си гол за каталунския тим, след като се разписа от дузпа в 67-ата минута. В 86-ата минута Пако Алкасер оформи крайния резултат.