Дортмунд взе дербито с Байерн и е на финал за Купата (видео)

Борусия Дортмунд се наложи с 3:2 като гост на Байерн Мюнхен в полуфинал за Купата на Германия. Така "жълто-черните" вече са финалисти в надпреварата.

Първо Марко Ройс вкара за гостите в 19-ата минута след грешка на Хавиер Мартинес, но десет по-късно испанецът се реваншира с изравнително попадение. В 41-ата минута Матс Хумелс направи обрата факт - 2:1. Той получи подаване от Рибери в наказателното поле и намери долния ляв ъгъл от движение, за да накаже бившия си отбор.

Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 69-ата. Дембеле получи в наказателното поле и центрира към далечната греда, където Обамеянг вкара на празна врата с глава. След още пет минути Усман Дембеле вкара за 3:2, като това се оказа и крайния резултат в мача. В края на мача Робен на два пъти бе близо до гол, но нямаше късмет при завършващия удар.