Арсенал надигра Челси за ФА Къп (видео)

Арсенал успя да спечели тазгодишното издание на ФА Къп днес срещу Челси след като във финалната среща на "Уембли" "артилеристите" надиграха врага от Лондон с 2:1 благодарение на голове от Санчес и Рамзи. Във втората част Челси остана с човек по-малко, като Диего Коста върна гол.

Срещата започна силно за Арсенал с гол още в 4-ата минута, макар той да падна при спорни обстоятелства. Тук Канте не се справи с една висока топка и пресиралият го Санчес отне топката с помощта на ръката си. Кълбото полетя към наказателното поле, където изглежда Рамзи игра с топката и страничният съдия отсъди засада. Санчес обаче овладя и вкара в ситуацията и главният съдия прие гола.

След гола Арсенал остана по-силен и можеше да завърши полувремето с още няколко попадения. Кейхил спаси вратата си в 16-ата минута след като Санчес копна топката над Куртоа в едно добро положение. В 19-ата минута Уелбек нацели гредата. В 29-ата минута отново Кейхил спаси от гол-линията след статично положение.

След почивката Канте и Моузес имаха положения за Челси. В 68-ата минута Моузес обаче беше изгонен когато навлезе по диагонала в наказателното поле и опита да симулира за дузпа срещу Окслейд-Чембърлейн, за което получи втория си жълт картон в срещата.

Челси обаче не се дръпна в защита и стигна до 1:1 в 76-ата минута когато Вилиан центрира добре и Коста овладя на гърди през защитник, след което стреля ниско със сила във вратаря, който изби в мрежата. Арсенал обаче веднага отговори със следващата си атака. Току що появилият се Жиру бе намерен на аут линията и центрира перфектно за Арън Рамзи, който завърши през Куртоа за 2:1.

Последва ново положение пред Коста, а Йозил нацели гредата в 87-ата минута от чиста позиция. До края Арсенал създаде още две опасности, като заслужено спечели и купата след последния съдийски сигнал. Това е 13-та рекордна купа за Арсенал, както и 7-ма за Арсен Венгер.