Барса спечели Купата на краля в Мадрид (видео)

Барселона се наложи над Алавес с 3:1 във финала за Купата на краля. Така каталунците триумфираха с трофея на "Висенте Калдерон". Лионел Меси откри резултата в 30-ата минута, а асистенцията бе на Неймар. Отговорът на Алавес не закъсня и в 33-ата Тео Ернандес изравни, след като вкара страхотно попадение от пряк свободен удар, пращайки топката неспасяемо в мрежата.

В 45-ата Неймар изведе каталунците напред. Андре Гомеш асистира към бразилеца, който се разписа отблизо. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения за засада. Секунди по-късно Пако Алкасер направи 3:1. При тази ситуация Меси финтира половината отбор на съперника и асистира на своя съотборник.

След почивката имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна. Така Барса се поздрави със своята 29 Купа на краля в своята история. Двубоят бе последен за треньора Луис Енрике, който се разделя с клуба.