Байерн също на финал за Купата на Германия (видео)

Байерн Мюнхен записа разгромен успех с 5:1 над Кайзерслаутерн в 1/2-финала за Купата на Германия. Благодарение на този успех баварците се класират на финал, където в спора за трофея на 17 май ще срещнат големия си съперник Борусия Дортмунд.

На своя стадион "Алианц Арена" баварците откриха резултата с гол на Бастиан Швайнщайгер в 24-ата минута, Тони Кроос удвои в 32-ата минута. След почивката паднаха останалите попадения. Томас Мюлер направи резултата класически в 50-ата минута, а десет минути Цолер реализира почетното попадение за гостите. Марио Манджукич покачи преднината на своя тим с гол в 78-ата минута, а Марио Гьотце оформи крайния резултат в първата минута на даденото от рефера продължение.