Бербо с гол, но Монако отпада от турнира за Купата на Франция

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов се отчете с попадение за своя тим, който отпадна от Гингам в 1/2-финал за Купата на страната. Двата тима завършиха наравно - 1:1 в редовното време, но в продълженията домакините стигнаха до нови два гола, с които продължават напред в турнира.
Митко се разписа в 36-ата минута, когато отборът му изоставаше в резултата. Фабиньо проби по десния фланг и от аутлинията върна топката към Бербатов, който с удар от пет метра изравни за 1:1.

Преди това домакините бяха повели с гол на Мустафа Ятабаре в 6-ата минута. След центриране от фаул, голмайсторът открадна топката от ръцете на стража на Монако Ромеро и откри за радост на феновете по трибуните. Домакините можеха да стигнат до победата в редовното време, но пет минути преди края Дуниама нацели гредата, три минути след като се появи в игра като резерва.

Бербатов бе заменен в 64-ата минута. В продълженията домакините вкараха два гола чрез Атик (112') и Ятабаре (117').