Ливърпул победи на гости на Норич (видео)

Норич прие Ливърпул в мач от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига днес, а мърсисайдци успяха да победят с 3:2 в един доста любопитен сблъсък. Изключителни прояви днес видяхме на Рахим Стърлинг за гостите, а Гари Хупър и Роберт Снодграс вкараха за Норич.

Първото попадение падна още в 4-ата минута, когато Кутиньо пусна топката на Стърлинг в центъра, а той със страховит удар не остави шансове на Руди да спаси. Само 6 минути след това Стърлинг центрира с левия крак от фланга по перфектен начин за Суарес, който нямаше как да сбърка на празна врата.

Последваха силни моменти за Норич до края на полувремето и началото на втората част. Така се стигна до 54-ата минута, когато Уитакър центрира в наказателното поле, Миноле не отрази добре топката, тя се удари в главата на Шкъртел и попадна на пътя на Хупър на празната врата и той върна гол за 2:1.

В 62-ата минута след самостоятелна акция Стърлинг вкара отново, макар това да стана с голяма доза късмет. До края Норич остана по-добрия отбор. В 77-ата минута Снодграс върна гол след ново центриране, а любопитна ситуация бе при едно странично хвърляне в онези минути, когато топката не бе в игра, а Джон Фланаган агресивно удари Снодграс, който бе застанал да хвърля тъч. Това стана пред очите на съдията и трябваше да бъде директен червен картон, но той показа само жълт по неизвестни причини.

В 83-ата минута Миноле спаси по изключителен начин един удар с глава на резервата Волфсвинкел. В добавеното време пък Сако се подхлъзна и покоси Снодграс в наказателното поле, а това отново бе подминато от съдията. В крайна сметка Ливърпул съхрани резултата.