Мойс: Играхме добре, многo владеехме топката и си подавахме

Независимо от поражението от Евертън с 2:0, наставникът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс остана доволен от много аспекти в играта на своя отбор. Според мнението на шотландския специалист, който за първи път се завърна "Гудисън Парк" след своето напускане на мърсисайдския клуб през лятото, неговият отбор е играл много достойно и едва малко не достигало в завършващия стадий на атаката.

"Много владеехме топката, подавахме си и контролирахме играта в продължение на голяма част от мача. Но не ни достигна острота и завършване на контраатаките. Пропуснахме два ужасни гола. Нямам аргументи срещу дузпата. Това бе ужасна грешка, въпреки че Давид де Хеа вече се готвеше да отрази удара. Не успяхме да извършим решаващия пас или да играем умно близо до наказателното им поле и това повлия на резултата. Мисля, че добре играхме. По-добрият отбор се оттегли на почивката, отстъпвайки в резултата с 2:0. Ще направим всичко възможно в оставащите четири мача. Работим над подобряване на своята игра за следващия сезон, в който ще се постараем да заемем по-високо място в горната част на таблицата за класиране", заяви Мойс.