Ливърпул се наложи над Сити след изпълнения на дузпи (видео)

Ливърпул се наложи над Манчестър Сити след дузпи на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк в приятелска среща от турнира за "Интернешънъл Чемпиънс Къп". В редовното време двубоят завърши при равенство - 2:2, но при изпълненията на наказателните удари "мърсисайдци" спечелиха с 3:1.

Стеван Йоветич откри в 52-ата минута с удар отблизо, а само 6 минути по-късно Хендерсън бе точен за мърсисайдци и изравни - 1:1. В 67-ата минута Йоветич вкара втория си гол в мача, но в 85-ата минута Стърлинг изравни за Ливърпул. Резултатът се запази до края на редовното време и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи. Първите три наказателни удара бяха отразени от вратарите, но Ливърпул първи успя да реализира чрез Емре Чан. Симон Миньоле отрази удара на Навас след това, а Хендерсън не сгреши. Сити вкара първата си дузпа при четвъртия си опит, но следващият изпълнител за Ливърпул - Лукаш беше безгрешен и сложи точка на спора.