МК Донс унизи Юнайтед в Купата на лигата (видео)

В мач от втория кръг на Капитал Уан Къп Милтън Кинс Донс прие Манчестър Юнайтед, като победи с 4:0 именития съперник, изхвърляйки тима на Луис ван Гаал рано от състезанието. Изглежда нетипичната постройка от млади играчи на "червените дяволи" се провали в опита си да спечели доверието на новия наставник.

В 25-ата минута днес Уилям Григ откри резултата, когато Джони Евънс сбърка една топка в отбрана, тя бе отнета от Бен Рийвс, който изведе нападателя в позиция сам срещу Де Хеа, и резултатът стана 1:0. На почивката за Юнайтед Сайди Янко бе заменен от Андре Перейра, но МК Донс продължи да контролира събитията.

В 51-ата минута игра с ръка на Джони Евънс бе подмината от съдията. В 57-ата минута Ник Пауъл бе заменен от Джеймс Уилсън, който вдъхна импулс в играта на Юнайтед в атака, но в отбрана нещата изглеждаха по трагичен начин.

В 63-ата минута Григ вкара нов гол, отново след грешка в действията на гостите. В 68-ата минута нападателя бе заменен от Беник Афобе, който до края вкара нови два гола във вратата на Де Хеа. Първо в 70-ата минута при една дълга топка той надбяга бранител на Юнайтед и стреля през испанския вратар.

В 72-ата минута Уилсън бе близо до гол за Юнайтед, но Мартин спаси по прекрасен начин. Последва удар в гредата от Янузай. В 84-ата минута Афобе отново вкара. Тук играчът под наем от Арсенал надигра трима бранители, преди да матира отново Де Хеа.