Атлетик Билбао надигра Наполи (видео)

Атлетик Билбао ще играе в групите на Шампионска лига, след като днес успя да победи Наполи на Рафаел Бенитес с 3:1. Преди седмица в Италия, срещата между тези два отбора завърши при 1:1, а днес, благодарение на страхотна игра от Аритс Адурис, Билбао проведе прекрасен мач.

Първото полувреме бе равностойно и завърши при 0:0. Наполи обаче задържа този резултат с доза късмет, при няколко добри атаки за домакините. В 47-ата минута Марек Хамшик откри резултата, когато вкара от границата на наказателното поле една избита топка.

В 61-ата минута Адурис изравни след един корнер, когато бе намерен на втора греда, овладя и стреля за 1:1. В 69-ата той осъществи пълния обрат, когато отбраната и вратаря на Наполи действаха по изключително слаб начин. В 74-ата минута гол вкара и Ибай Гомес, който завърши една прекрасна отборна атака с апломб.