България отново с отбор в групите на Шампионска Лига (видео)

П. Пенков

След 8 години без отбор в групите на Шампионска лига, Лудогорец успя да сложи край на този негативен период, отстранявайки Стяуа Букурещ след драматична среща на националния стадион "Васил Левски". През редовното време Лудогорец така и не успяваше да достигне до попадение във вратата на Арлаускис, но в 90-та минута се случи чудото за "разградчани", като виновникът беше Вандерсон, който с топовен шут изпрати топката във вратата на Стяуа за 1:0.

Битката за двата отбора трябваше да продължи в добавеното време. Двата отбора се надиграва ожесточено до 119-та минута, когато вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов трябваше да изгледа мача от трибуните, след като фаулира Варела, който беше останал очи в очи срещу него, като Стоянов взе решение да жертва себе си в името на крайния успех. Вратарските ръкавици бяха поети от румънеца Козмин Коци, който в ролетката на дузпите, се превърна в герой за българския тим, напомняйки с движенията си на Йежи Дудек и финала на Шампионска лига в Истанбул през 2005г.