Вратарска грешка попречи на Лудогорец в Ливърпул (видео)

Ливърпул победи Лудогорец с 2:1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят бе дебютен за българския тим в най-комерсиалния футболен турнир. Първата опасност в мача бе в 23-ата минута, когато Марио Балотели стреля, а защитник на разградчани изби, но топката попадна у Стивън Джерард, чийто силен удар бе избит от вратаря Борян.

В 39-ата минута Лалана пропусна да се разпише сам срещу вратаря и в крайна сметка топката бе изчистена в корнер, а след неговото изпълнение отново не се стигна до попадение.

След почивката положения имаше и пред двете врати, като най-чистото бе пред Безяк, който нацели греда. В 82-ата минута Балотели откри резултата, след като се пребори за топката и нанесе хубав удар - 1:0. В 90-ата минута Дани Абало изравни, но в добавеното време вратарят Борян направи грешка и фаулира играч на домакините и реферът отсъди дузпа, която Джерард превърна в гол, носейки победата на своя тим.