Лестър надви Юнайтед в мач с осем гола (видео)

Манчестър Юнайтед изпусна преднина от две попадения на гости на Лестър и допусна пълен обрат до 5:3 днес в поредния кръг от Висшата лига на Англия. След прекрасно първо полувреме и голове от Ван Перси, Мария и Ерера, попадения от Юлоа, Нюджънт, Камбиасо и два от дузпа донесоха победата за домакините.

Още в 13-ата минута Радамел Фалкао асистира по прекрасен начин с центриране на втора греда за Ван Перси, който откри с глава. 3 минути след това Анхел Ди Мария удвои след една бърза атака, когато бе поставен на добра позиция от Рууни, и копна топката красиво над Шмайхел. В ответната атака Юлоа върна гол след добро центриране от Варди.

В 57-ата минута Ерера вкара, когато Мария стреля от позиция извън наказателното поле, но нацели съотборника си, който обаче отигра с пета удара и вкара за 3:1. В 62-ата минута Варди спечели дузпа, когато извърши нарушение срещу Рафаел, но то не бе отсъдено, след което бразилецът се върна на крака и опита да отнеме топката от Варди, а той се строполи след никакво докосване в наказателното поле. Това бе отсъдено като дузпа и Нюджънт вкара за 3:2.

В 64-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле резултатът изравни Камбиасо. В 79-ата минута Варди вкара, когато Де Лает отне топката от появилия се за Ди Мария - Мата, центрира на пътя на Варди и това бе пълния обрат. Катастрофата бе пълна, когато в 83-ата минута домакините получиха втора дузпа, а Блекет бе изгонен при нарушението срещу Варди. Юлоа вкара за 5:3.