Лампард спечели точка за Сити от Челси (видео)

Челси поведе на "Етихад Стейдиъм" срещу Манчестър Сити, когато "гражданите" останаха с човек по-малко, но резервата Франк Лампард се появи в игра за домакините и успя да вкара късно в срещата срещу бившия си отбор, от който бе освободен това лято. След попадението на легендата на Челси срещата завърши при 1:1.

През първото полувреме не видяхме много атрактивни моменти на терена, макар домакините да владееха топката. Куртоа не бе намесен в мача, а Челси не показваше много добри отигравания. Компани и Фернандиньо задържаха добре атакуващата мощ на "сините", и всичко предстоеше.

В 56-ата минута Куртоа спаси най-доброто положение до момента за Сити при удар на Агуеро, след което Рамирес се намеси срещу добавката на Джеко. В 66-ата минута Сабалета и Коста се сдърпаха, като бранителя бе изгонен за втори жълт картон.

5 минути след това при една контра, включила Иванович, Азар, Коста и Шюрле, бе завършена с гол от последния и 1:0. Мануел Пелегрини подходи с включването на Франк Лампард в игра. Именно той в 85-ата минута се оказа в наказателното поле при подаване на Милнър и от воле матира Куртоа за 1:1.

След попадението в игра се появи Дрогба за Челси, но резултатът не се промени повече.