Борусия продължава да води групата с нова победа (видео)

Борусия Дортмунд остава първи в четвърта група на Шампионска лига, след като взе втората си победа в турнира днес - на гости на Андерлехт с 3:0. Така германците имат 6 пункта и застават пред Арсенал, който днес спечели първите си 3 точки, благодарение на хеттрик от Дани Уелбек в другата среща в групата.

Днес Борусия започна добре, с гол на Имобиле още в 3-ата минута, когато той бе изведен с прекрасен пас над отбраната от Кагава. Борусия напълно владееше срещата и опонента единствено се бранеше в първата част. В 27-ата минута гол на Гроскройц бе отменен поради засада.

Във втората част Имобиле и Обамеянг продължиха да тормозят отбраната на домакините, но Андерлехт намери самочувствие и започна да атакува. В 69-ата минута обаче против събитията германците вкараха отново, когато Писчек се намери с време на крилото и намери добре Рамос за лесен гол. В 79-ата минута Рамос вкара отново, когато Обамеянг прецени прекрасно своя рейд, навлезе към наказателното поле и намери Рамос за крайния резултат.