Малмьо с победа в дебюта си в групите на ШЛ (видео)

Малмьо победи Олимиакос с 2:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. В герой на срещата, в която гостите повече владееха топката, се превърна Маркус Розенберг. 32-годишният шведски нападател бе точен в 42-та 82-та минута, а за гърците пропуснаха да се разпишат Костас Митроглу и Джанис Маниатис.

Срещата започна без никакво разузнаване и още при първата атака Олимпиакос едва не откри резултата. Касами надбяга защитата на домакините, нахлу в наказателното поле и стреля, но Олсен отрази удара. Малмьо веднага отговори с далечен удар на Аду Енох.

Осигурявайки си териториално преимущество, Олимпиакос започна да диктува събитията на терена. В средата на първата част Маниатис взе участие в една мощна атака на своите, при която след подаване от ъгъла нападателят се озова на убийствена позиция, но стреля във вратаря на шведите. Малко след това опитният Розенберг не успя да преодолее Роберто. След като испанският страж спаси вратата си, гърците забавиха оборотите и започнаха да поглеждат повече към тила си. И точно тогава падна гола, който гостите буквално сами си вкараха. Ботиа не успя да се справи с една елементарна ситуация и този път Розенберг бе безпощаден за 1:0.

Второто полувреме започна с масиран натиск на Олимпиакос, като в полето на домакините завря, но до опасен удар към вратата на Олсен така и не се стигна. За сметка на това Маниатис се опита да излъже съдията, падайки в наказателното поле на Малмьо, но арбитърът подмина ситуацията.

Мачът отиваше към своя край, а гостите все повече се разкриваха, което позволяваше на домакините да се възползват от свободните зони в редутите на противника. В края на мача шведите организираха бърза атака и с усилията на Розенберг и Форсберг се опитаха да снемат всички въпросителни около победителя в срещата, но Ериксен бе неточен.

Само след минута обаче Розенберг сложи точка на спора - Маркус се възползва от остро центриране, подарявайки празник на местните фенове.