Леверкузен се справи с Бенфика в Германия (видео)

Байер Леверкузен оглави трета група на Шампионска лига днес, след като победи с 3:1 Бенфика днес в мач от втория кръг на груповата фаза. В ранната среща между Зенит и Монако видяхме равенство без голове, а така Байер събра 6 точки и поведе над Зенит и Монако, които имат по 4. Бенфика няма актив до момента.

Днес Леверкузен започна добре. В 15-ата минута Бендер натресе горната греда след ситуация пред Кислинг и намеса на Жардел. В 25-ата минута обаче Кислинг вкара, когато Сон опита да затрудни Сезар, той не реагира добре на слабия удар и топката попадна в нападателя, който нямаше как да сбърка.

В 34-ата минута Сон вкара с мощен удар, когато бе намерен от Белараби. В 61-ата минута Бенфика се върна в мача, когато Салвио игра добре да отнеме топката на позиция в близост до наказателното поле, след което да завърши с гол. В следващата минута обаче Жардел повали Кислинг в наказателното поле и това бе дузпа, реализирана от Хакан Каляноглу - 3:1.