Клоп: Проведохме идеален мач

Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп сподели мнението си за победата с 3:0 при гостуването на Андерлехт в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

"Проведохме идеален мач, който започна добре, с бърз гол. И след това вече контролирахме играта, не на 100%, но да кажем, че на 80. Имахме положения за гол, за съжаление, много от тях не успяхме да реализираме. След почивката се наложи да поработим повече, за да постигнем резултат, но вкарахме още два пъти и направихме каквото трябваше. Влизането на Рамос напълно се оправда, това бе отлична идея. Първоначално искахме да го пуснем от първите минути, но сутринта помощникът ми каза да започнем с Чиро. След три минути Рамос вкара и аз тогава казах на Адриано, че ще е добре да снеме всички въпросителни, което той и направи. Понякога във футбола нещата не стават по този начин, но този път всичко бе ок. Сега може да се наслаждаваме на резултата", заяви Клоп.