Стадион: "Олимпико", Рим
Дата: 21.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Рома преодоля бързо загубата от Ювентус точно преди почивката за национални срещи, когато победи Киево с 3:0 преди дни. Този резултат помогна на "вълците" да се настанят на точка зад лидера в Серия А - а именно Юве. С това самочувствие те посрещат нов тежък съперник в лицето на Байерн Мюнхен.

Германците показаха безмилостност в последната си среща, когато победиха Вердер Бремен с 6:0. В момента този отбор е на върха в пета група на Шампионска лига и амбициите са мястото да бъде задържано.

В лагера на домакините има няколко контузени, които ще пропуснат срещата - Леандро Кастан, Марко Бориело, Сейду Кейта и Кевин Строотман. Жервиньо ще започне свеж този мач, след като получи почивка в победата над Киево с 3:0. Итурбе се върна от травма, но може би ще е резерва.

Пеп Гуардиола има своите проблеми. Олгер Бадщубер, Бастиан Швайнщайгер, Хави Мартинес, Тиаго Алкантара и Пепе Рейна са аут с различни контузии. Гуардиола може да предпочете да играе със същите 11, които победиха през уикенда с 6:0, но това би означавало Роберт Левандовски, Франк Рибери и Мехди Бенатиа да са резерви.

Със сигурност ни очаква най-зрелищната среща от кръга, що се отнася до атрактивен футбол и класа. Рома не само може да затрудни Байерн, а и ще се цели да покаже нивото на Серия А срещу голям съперник.

Прогноза: Рома - Байерн Мюнхен 2:2