Стадион: "До Драгао", Порто
Дата: 21.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

В другия двубой от група "Н" лидерът Порто е домакин на последния Атлетик Билбао в иберийското дерби в групата. "Драконите" започнаха ударно участието си в Шампионската лига, след като в първия двубой победиха с 6:0 тима на БАТЕ, но в последния си мач късметът покри играчите на Хулен Лопетеги, които стигнаха до щастливо равенство при гостуването си на Шахтьор Донецк. "Миньорите" водеха над своя опонент с 2:0 до 88-ата минута след точни удари на Алекс Тешейра в 52-ата и Луис Адриано в 85-ата минута, но Джаксън Мартинес наниза две попадения в 89-ата минута от дузпа и в 94-ата минута, за да донесе равенството на своя тим. Гостите изпуснаха и дузпа в 35-ата минута, когато Брахими не успя да вкара от бялата точка, но в крайна сметка двубоят не излъчи победител и срещата завърши наравно 2:2. За домакините контузен е Гонсало Пасиенсия.

След 16-годишната пауза, през която тимът на Атлетик Билбао така и не успяваше да се класира за груповата фаза на най-престижния турнир, баските стартираха с нулево реми срещу украинския шампион Шахтьор у дома. В последния си двубой обаче играчите на Ернесто Валверде записаха донякъде изненадваща загуба от БАТЕ Борисов с 2:1, като това бе най-малкото, с което баските се отърваха, тъй като домакините на два пъти уцелиха гредата. Така Атлетик заема последното 4-то място в групата с актив от 1 точка, а ситуацията през настоящия сезон за тима от Билбао не е никак добра, тъй като отборът не се представя на ниво и в испанската Примера Дивисион, където след 8 кръга се намира на 17-то място с актив от едва 5 точки, като до момента само по-добрата голова разлика задържа баските над зоната на изпадащите. За гостуването в Португалия аут е само Акече.

Прогноза: Порто - Атлетик Билбао 2:0