Стадион: "Бай Арена", Леверкузен
Дата: 22.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)

След страхотен старт на новата кампания, темпото на Байер Леверкузен спадна драстично и този отбор идва в този мач след равенство 3:3 с Щутгарт през уикенда. Нужно е обаче да се спомене, че до полувремето Леверкузен водеше в тази среща с 3 гола.

Зенит може да се възползва от тази форма на опонента, макар че този тим вкара само 2 гола в последните си 3 мача във всички състезания. Този отбор също се представя под стандартите, които сам наложи, но с такива имена на хартия това е заплаха за всеки противник.

Единствената контузия в отбора на Байер е на името на Симон Ролфес. Единствено той ще пропусне тази среща. Очаква се Ларс Бендер да започне мача след като получи почивка в последния мач на тима.

За Зенит проблемите са дори по-малко. Само Олег Шатов е поставен под въпрос и може би няма да се рискува с него, макар че при нужда той е на линия. Липсата му ще даде шанс на Андрей Аршавин зад Рондон в атака.

Вероятно ни очаква една от по-интересните срещи за вечерта тук. С показаното в последно време можем да предположим, че ще паднат доста голове, вероятно и в двете врати.

Прогноза: Байер Леверкузен 2:3 Зенит