Барселона надви Аякс в Испания (видео)

Барселона продължи да следва по петите Пари Сен Жермен в шеста група на Шампионска лига, след като днес и двата отбора спечелиха срещите си, срещу Аякс и Апоел съответно. Барселона успя да надвие с 3:1 своя съперник, докато на гости в Гърция, ПСЖ се затрудни и взе минимална победа в края.

На "Камп Ноу" всичко започна в 7-ата минута, когато Неймар фалцира една добра топка от Меси право в ъгъла на Силесен. Аржентинският нападател обаче сътвори прекрасна солова акция преди да подаде на бразилския си колега.

В 24-ата минута самият Меси вкара след подаване на Иниеста, макар при удара му вратарят да успя да докосне топката, но не и да я спре да премине гол-линията. В следващата атака Педро нацели гредата в добра атака. Краят на полувремето бе кошмарен за Пике, но Барса не допусна гол въпреки опасностите.

Чак в 88-ата минута падна нов гол, той дойде на името на Ел Гази от Аякс, който се възползва от слабите действия на отбраната на домакините. Само 2 минути след това Сандро Рамирес върна предимството за Барса - 3:1.