Дата: 22.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Веласко Карбайо (Испания)

Другият двубой от група "D" ще противопостави един срещу друг съставите на Андерлехт и Арсенал.

Домакините заемат последното място в групата с актив от една спечелена точка. Белгийският шампион изпусна победа в първия си двубой срещу Галатасарай, след като водеше до заключителните минути на двубоя с 1:0, но в крайна сметка инкасира попадение за крайното 1:1, а в последния си мач играчите на Бесник Хаси бяха разбити у дома от Борусия Дортмунд с 3:0. Поражението остави белгийския първенец на последна позиция, тъй като показателите на Андерлехт са по-лоши, отколкото тези на Галатасарай, който също има в актива си 1 точка.

Соченият за фаворит тим на Арсенал започна да набира скорост в турнира. След като "артилеристите" загубиха напълно заслужено първия си мач в надпреварата с 2:0 от Борусия Дортмунд, като това бе най-малкото, с което лондончани може да се отърват, в последния си двубой възпитаниците на Арсен Венгер разбиха с 4:1 на своя "Емирейтс" тима на Галатасарай, като над всички бе бившият нападател на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек, който наниза хеттрик, а едно попадение добави другото ново попълнение в атаката на Арсенал - Алексис Санчес. "Топчиите" не се представят особено убедително в английската Висша лига и след 8 изиграни кръга заемат 7-мо място в подреждането с актив от 11 точки, а през уикенда отново Уелбек спаси Арсенал с гол в последната минута от срамна домакинска загуба срещу непретенциозния състав на Хъл Сити за крайното 2:2. За настоящия двубой проблемите пред Арсен Венгер са свързани най-вече с вратарския пост, тъй като титулярният страж Шчесни е наказан, а другият вратар Оспина - контузен. Така по всяка вероятност под рамката ще застане Емилиано Мартинес, който ще направи своя дебют в турнира. Другите липсващи са Месут Йозил и Кошчелни, но пък радостните новини за френския треньор на тима са, че Рамзи и Уилшър ще могат да вземат участие в двубоя.

Прогноза: Андерлехт - Арсенал 0:3