Челси ще достигне четвъртфиналите в Купата на Лигата

Стадион: "Грийнхаус Медоу", Шроусбъри
Дата: 28.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Нийл Суорбрик

Във вторник вечер от 21:45 Челси гостува на Шросбъри Таун в осминафинален сблъсък от Купата на Лигата. Домакинския състав се подвизава в Лига 2 на английския футбол, където за момента е четвърти с актив от 27 точки, след 15-те кръга, които са изминали. Те достигнаха до този етап в Купата на Лигата, след като в миналия кръг отстраниха Норич Сити, побеждавайки с 1:0 "канарчетата", които до миналия сезон бяха част от елита на английския футбол. Съставът на Мики Мелън се намира в серия от четири поредни победи в Лига 2, последната която беше през уикенда с 2:1 над Портсмут.

Съперникът на Шросбъри - Челси продължава да бъде лидер във временното подреждане във Висшата лига, притежавайки преднина от четири точки пред втория Саутхемптън. Въпреки това през уикенда "лондончани" сложиха край на успешната си серия от три поредни успеха в елита, взимайки само точка, след 1:1 при гостуването на Манчестър Юнайтед. Съставът на Жозе Моуриньо достигна до осминафиналите в Купата на Лигата, след като в миналия кръг надигра Болтън с 2:1 на "Стамфорд Бридж". Вероятно "сините" ще заложат на резервните си футболисти в този турнир, тъй като приоритет за Моуриньо е успеха в Премиершип и Шампионска лига.

Прогноза: Шросбъри Таун - Челси 1:2