Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 01.11.2014г.
Час: 19:00
Съдия: Клос Гомес

С гол на Марио Манджукич в края на първото полувреме Атлетико Мадрид победи Хетафе с 1:0 в столичното дерби от 9-ия кръг на Примера Дивисион и се доближи само на 2 точки от водачите Барселона и Севиля. Хърватският таран се разписа отблизо след сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините. Манджукич беше замесен и в другата ключова ситуация в двубоя. В 56-ата минута той се сдърпа с бранителя на Хетафе Алексис Руано, който го удари през лицето и получи червен картон. Дори и с човек по-малко футболистите от мадридското предградие не се предадоха, но няколкото им удара към вратата на Атлетико бяха спасени от Мигел Анхел Моя, който до миналия сезон защитаваше цветовете на Хетафе. Така "дюшекчиите" вече имат на сметката си 20 пункта, но остават на 5-то място, тъй като Валенсия е с по-добра голова разлика от "рохибланкос". За настоящия двубой аут поради травми са Тиаго и Ансалди.

Отборът на Кордоба се пребори за точка в домакинството си на Реал Сосиедад в предишния кръг в Ла Лига. Домакините на "Нуево Аркангел" се добраха до 1:1 с късен гол в 87-ата минута на Франсиско Хименес - Ксиско. Преди това гостите откриха резултата чрез Иниго Мартинес в 22-ата минута. Хиксът обаче остави новака в зоната на изпадащите и андалусийският тим продължава да е единственият отбор в Примера, който все още няма победа през настоящия сезон. "Зелено-белите" са 18-ти с актив от едва 5 точки. За тежкото гостуване на шампиона контузен е само Креспо.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Кордоба 3:0