Стадион: "Карло Кастелани", Емполи
Дата: 01.11.2014г.
Час: 19:00
Съдия: Паоло Валери

Емполи допусна седем гола и вкара само един в последните си два мача, като не успя да съхрани аванса си срещу отбор като Сасуоло.

Ювентус нямаше късмет в Дженоа, където допусна късен гол в един мач, който контролираше, и загуби с 1:0, давайки шанс на Рома да доближи първото място.

Откъм състави, Симоне Верди не може да намери игрова форма за домакините, което означава, че Пиотр Желински отново ще започне от първата минута. Ще видим същото атакуващо дуо, както срещу Сасуоло, а Франческо Тавано отново ще е резерва.

Ювентус има доста проблеми с липсата на Патрис Евра, Андреа Барцали, Симоне Пепе и Мартин Касерес. На практика отбраната на тима не може да получава почивка в момента. Очаква се Артуро Видал и Карлос Тевес да получат такава заради идния мач в Шампионска лига.

Бианконерите ще искат победата, за да демонстрират намеренията си спрямо титлата и Рома. Победата ще е нужна и за събиране на самочувствието преди важен мач в Европа.

Прогноза: Емполи - Ювентус 0:2