Предпоследният с пълен обрат срещу Ливърпул (видео)

Ливърпул ще остане в долната половина на таблицата във Висшата лига, след като днес претърпя провал на гости на Кристъл Палас в мач от поредния дванадесети кръг на първенството. Чрез гол на Рики Ламбърт Ливърпул поведе рано, но срещата завърши при победа за домакините с 3:1, а това означава, че Палас ще се покачи до 15-ата позиция, докато мърсисайдци остават 11-ти.

Още във 2-ата минута Адам Лалана предостави прекрасен пас в атака за Ламбърт, който овладя с добро докосване и намери долния ъгъл на вратата с премерен шут до вратаря.

В 17-ата минута Палас изравни, когато Боласие навлезе от лявото крило, откъсна се от човека си и стреля от далеч, матирайки Миноле, но топката се удари в гредата зад него и попадна в краката на Дуайт Гайл, който нямаше как да сбърка - 1:1.

В 30-ата минута Миноле спаси своите след нова добра атака от Боласие. До края на тази част Ламбърт пропусна две възможности за гостите за гол. Мърсисайдци не се възползваха от още добри възможности във второто полувреме и това им коства скъпо, защото в 78-ата минута Палас обърна мача в своя полза, когато отново Боласие бе в центъра на нещата - той изигра добре една топка от дясно, премина през Ловрен и подаде към дузпата, където Джо Ледли матира Миноле.

Това не бе всичко от домакините. В 81-ата минута Йединак застана зад топката при пряк-свободен удар и със сензационно изпълнение заби кълбото в ъгъла на вратата, без да остави никакви шансове на който и да било вратар за спасяване.