ЦСКА се върна в последната секунда срещу Рома (видео)

И. Ангелов

Преди срещата между Байерн Мюнхен и Манчестър Сити от група Е на Шампионска лига, Рома бе на гости в Русия и се провали да задържи преднина от един гол в последния момент - 1:1. По този начин италианците (5 т.) се настаняват на второ място в групата след перфектния Байерн до момента, а ЦСКА е трети също с 5 точки. Последен е Сити с 2 пункта.

Днес ЦСКА показа желание да атакува своя опонент и в първото полувреме Санктис трябваше на два пъти с класни намеси да спасява своите. В края на полувремето Франческо Тоти вкара 17-ото си попадение в Шампионска лига след изключителен пряк-свободен удар за 1:0.

В 60-ата минута на втората част Наинголан тръгна в атака, премина през двама и излезе сам срещу Акинфеев, като по всичко изглеждаше, че ще вкара, но той не нацели вратата. Последва нов златен шанс пред Ляич, чийто удар бе спасен.

Всичко това се върна на гостите, когато буквално в последната секунда Василий Березутски центрира опасно в наказателното поле на Рома, където Дзагоев и Думбиа не успяха да играят с топката, и тя влетя направо в мрежата за 1:1.