Шалке 04 - Челси 0:5 (видео)

Челси разгроми Шалке 04 с 5:0 в Гелзенкирхен в мач от група "G“ на Шампионската лига. По този начин лондончани си осигуриха класиране за елиминациите на турнира. След само 120 секунди игра Фабрегас центрира от корнер, Тери изпревари защитник на далечната греда и се разписа за 0:1.

В 29-ата минута Азар изведе Вилиан в отлична ситуация и бразилецът прати топката във вратата на Ралф Ферман за 0:2. Секунди преди почивката Кирхоф с глава засече центриране от корнер, като се опита да изчисти топката, но вместо това си вкара автогол.

Четвърт час преди края Вилиан даде добър пас към Дидие Дрогба, а на празна врата от няколко метра ветеранът бе точен – 0:4. Две минути по-късно поредна красива комбинация завърши с пас на Дрогба към Рамирес и халфът с глава фиксира крайното 0:5.