ПСЖ с важен успех срещу Аякс (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен запази първото място в класирането на Група F пред Барселона. ПСЖ надделя над Аякс с 3:1 като домакин на "Парк де Пренс“ и по този начин събра 13 точки – 1 повече от каталунците.

Така битката за първото място бъде в последния 6-ти кръг на "Камп Ноу“ в директен сблъсък между претендентите.

След малко повече от половин час игра Езикиел Лавеци изведе Кавани на отлична позиция и той без проблеми успя да открие резултата – 1:0. Аяйс обаче стигна до равенството. Ник Фийргевер центрира, а Дейви Клаасен с прекрасен удар с глава прати топката неспасяемо в мрежата на ПСЖ – 1:1.

В 79-ата минута с мощен изстрел от воле Златан Ибрахимович възстанови аванса на Пари Сен Жермен – 2:1. В 83-ата минута Единсон Кавани сложи точка на спора, разписвайки се на празна врата - 3:1.

В други срещи Порто победи като гост БАТЕ с 3:0, а Билбао се наложи над Шахтьор с 1:0.