Стадион: "Констант Ванден Щок", Брюксел
Дата: 26.11.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Иван Бебек (Хърватия)

Другият двубой от група "D" ще бъде не по-малко интересен, тъй като залогът в него също е на лице. Един срещу друг се изправят съставите на Андерлехт и Галатасарай. Преди мача домакините имат 2 точки в актива си и математически дори имат илюзорни шансове за участие на осминафиналите, ако постигнат победи над Галатасарай и Борусия Дортмунд, а в същото време прекият конкурент Арсенал инкасира две загуби до края на груповата фаза, което обаче е почти неосъществимо и за Андерлехт, както и за гостите от Истанбул, които пък са с една спечелена точка, целта ще е третото място в крайното класиране, което би гарантирало на белгийския или турския гранд участие напролет във втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа.

В последния си мач в турнира Андерлехт записа един от най-паметните си мачове в него. Белгийците успяха да наваксат изоставане от 3 гола срещу Арсенал и то като гост на негостоприемния "Емиратс" в Лондон и в крайна сметка срещата завърши 3:3. Микел Артета (24' - от дузпа) и Алексис Санчес (29') дадоха комфортен аванс на домакините до почивката, а в 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи преднината на Арсенал класическа. След това обаче всичко за "артилеристите" се обърка и те изтърваха победата, допускайки изравняване след два гола на Антони Ванден Боре (61' и 73'-от дузпа) и попадение в последната минута на сръбския национал Александър Митрович. За настоящия двубой албанският наставник на тима Бесник Хаси няма да може да разчита на контузения Суарес, а под въпрос ще са Дефур, Н'Сакала и Нютинк.

Отборът на Галатасарай е сочен за аутсайдер в група "D". Турският гранд има 1 точка в актива си, а в последния си двубой от груповата фаза в надпреварата посреща състава на Арсенал. Въпреки това шансовете на водения от Чезаре Прандели тим остават. В последния си мач от турнира "чим бом" инкасира нова тежка загуба от Борусия Дортмунд, като този път истанбулският клуб бе надигран и в Германия с 4:1. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" ще се запомни и с глобите, които УЕФА наложи на двата отбора заради поведението на феновете им. От Европейската футболна централа санкционираха Галатасарай със 70 000 евро заради запалени факли и нахлуване на терена от турски фенове, което прекъсна мача на два пъти. Турският гранд трябва да възстанови щетите на стадиона, нанесени от феновете на тима. За настоящото гостуване в Брюксел наказан е Джемайли, а под въпрос са Хакан Балта и Семих Кая.

Прогноза: Андерлехт - Галатасарай 2:1