Арсенал с победа над Борусия (видео)

Арсенал стопи разликата с Борусия Дортмунд в четвърта група на Шампионска лига до 2 точки, когато днес на "Емирейтс" успя да победи германския отбор с 2:0. След тази среща и победата на Андерлехт над Галатасарай, Борусия остана лидер с 12 пункта, следва Арсенал с 10, Андерлехт има 5, а турците са с 1.

Само 2 минути трябваха на Яя Саного да открие резултата днес, когато след един тъч той размени двойно подаване с Касорла и успя да стреля през краката на Вайденфелер. В 9-ата минута нападателят се размина с нов гол от добра ситуация.

Последва положение пред Имобиле, но до края на полувремето повече голове не паднаха. Това стана в 57-ата минута, когато Алексис Санчес вкара прекрасно попадение от позиция извън наказателното поле, фалцирайки топката красиво зад Вайденфелер за втори път.

В края Дортмунд опита нещо като агресия в атака, но достигна до няколко странни момента, като едно центриране на Гюндоган в наказателното поле, когато там нямаше човек в жълто.