Младок вкара два за Андерлехт срещу Галатасарай (видео)

Два гола от 20-годишният Мбемба означаваха победа за Андерлехт срещу Галатасарай в Брюксел днес в мач от поредния пети кръг на груповата фаза на Шампионска лига. По този начин белгийците се намират на третата позиция в четвърта група с 5 точки, зад Арсенал с 10 и Борусия с 12. Галатасарай има само една регистрирана точка.

В 44-ата минута днес големият централен бранител Мбемба се втурна в наказателното поле при пряк-свободен удар за нарушението на Брума срещу Ванден Боре. Първоначално отбраната се справи с подаването, но Ачемпонг центрира добре след това, Денис Прает отклони към Мбемба, който с глава вкара през Муслера за 1:0.

В 76-ата минута Йълмаз нямаше късмет, когато бе изведен на добра позиция от Снайдер, като копна топката над излезлия Прото, а тя тупна на гредата. В 83-ата минута за турците бе изгонен капитанът Селчук Инан, който получи втори жълт картон.

Крайният резултат бе оформен в 86-ата минута, когато една избита топка след статично положение от Муслера отново попадна в Мбемба, който вкара второто си попадение в мача.