Dream Team от Топ 5 на първенствата на Европа 11.12 - 15.12

Манчестър Юнайтед подчерта кризата в Ливърпул, постигайки класически успех срещу историческия си съперник, Рома плътно се приближи до Ювентус, Борусия Дортмунд се завърна в зоната на изпадащите, а Байерн Мюнхен, Реал Мадрид и Бенфика уверено се откъснаха от своите конкуренти.

Представяме ви: Dream Team за 11.12 - 15.12. Тактическа постройка 4-4-2.

ВРАТАР

Давид де Хеа (Манчестър Юнайтед)

Разгромът на Ливърпул нямаше да се състои, ако на вратата на Манчестър Юнайтед не се намираше Давид де Хеа. Испанецът показа поредната си добра игра от началото на сезона, извършвайки осем спасявания, четири от които попречиха на Ливърпул да промени хода на събитията.

Подгласници: Лопес (Милан)

ЗАЩИТА

Патрис Евра (Ювентус)

Ювентус се препъна при домакинството си срещу Сампдория, но Евра няма никаква вина за случилото се. Французинът вкара гол в 12-та минута, освен това Евра пресече две опасни топки и спечели всичките си единоборства.

Кристоф Жале (Олимпик Лион)

Петте пресечени топки, трите чисти шпагата и 100% спечелени единоборства на десния защитник на Олимпик Лион Кристф Жале помогнаха на отбора му да постигне класически успех срещу Каен.

Мехди Бенатиа (Байерн Мюнхен)

Байерн до 58-та минута се измъчи с Аугсбург и кой знае как щеше да завърши дербито, ако не бе Мегди Бенатиа. Мароканецът вкара първото попадение, а съотборниците му след това добавиха още 12 гола. Освен това на сметката на Бенатиа има пет пресечени топки.

Федерико Фацио (Тотнъм)

Блестящ мач на Фацио в мача със Суонзи. Силната игра на аржентинеца неутрализира Монтеро, Сигурьосон и Бони, а "шпорите" грабнаха трите точки, придвижвайки се нагоре в таблицата.

Подгласници: Матийо (Барселона), Ранокия (Интер), Налдо (Хетафе), Олковски (Кьолн).

ПОЛУЗАЩИТА

Лазарос Христодулопулос (Хелас Верона)

Хелас Верона постигна важна победа като гост на Удинезе и успя да се измъкне от опасната зона. За играч на мача бе избран гръцкият легионер на веронци. Лазарос записа асистенция, вкара гол, спечели четири наказателни удара и спечели всичките единадесет единоборства в центъра на терена.

Стефано Маури (Лацио)

34-годишният ветеран на Лацио набра превъзходна форма през последните седмици. Преди седмица негов гол донесе победата над Парма, а през уикенда Маури оформи дубъл във вратата на Аталанта. Освен това Стефано показа голям процент на точност на подаванията - 96%.

Санти Касорла (Арсенал)

Голът на Касорла в 54-та минута на мача с Нюкасъл окончателно сне всички въпросителни около победителя в двубоя. Още преди това обаче "артилеристите" бяха наложили тотален контрол в срещата, голяма роля за което има Касорла, който бе пълновластен господар в средата на терена.

Яник Герхардт (Кьолн)

Едва ли някой е предполагал, че аутсайдера Кьолн ще победи като гост участника в плейофите на Шампионска лига Шалке 04. А още по-малко, че 20-годишният Герхардт ще се превърне в основното оръжие на "козлите". Яник направи впечатляващ мач, неутрализирайки Аого и по този начин прекъсна взаимодействието между нападателната и средната линия на своя противник. В този мач Герхардт записа асистенция, пресече четири топки и извърши три чисти шпагата.

Подгласници: Андерсон (Лацио), Фекир (Олимпик Лион), Баркли (Евертън), Робен (Байерн Мюнхен), Ериксен (Тотнъм), Санчес (Арсенал), Черишев (Виляреал).

НАПАДЕНИЕ

Робин ван Перси (Манчестър Юнайтед)

Холандецът в мача с Ливърпул вкара сам и асистира на Хуан Мата, което бе достатъчно за успеха над мърсисайдци. След двубоя Ван Перси заяви, че Юнайтед се връща в битката за титлата и помоли думите му да бъдат запомнени.

Роберто Фирмино (Хофенхайм)

Роберто бе определен за играч на немския уикенд. В двубоя с Айнтрахт бразилецът асистира за откриването на резултата, а в 87-та минута с точен удар донесе победата 3:2 за своите.

Подгласници: Меси (Барселона)

СТАРШИ-ТРЕНЬОР

Жуселин Гурвенек (Гингам)

Имахме няколко опции за треньор на нашия отбор, но изборът ни падна върху 42-годишният наставник на Гингам, чиито отбор нанесе първо поражение на ПСЖ за сезона в Лига 1. Точно така, столичани загубиха пълния комплект точки не срещу Олимпик Марсилия или Олимпик Лион, а срещу скромния бретански тим, в малкото, наброяващо едва 7 000 жители, градче Гингам. Домакините откриха в 11-та минута, а след това неутрализираха Ибрахимович, изградиха два защитни редута и спазваха тактическите указания на своя треньор, Оказа се, че това е достатъчно, за да бъде победен шампиона.