Видал блести в победа на Юве над Каляри

И. Ангелов

Ювентус успя да победи с 3:1 на гости на Каляри днес в среща от поредният шестнадесети кръг на италианската Серия А. Голове от Карлос Тевес, Фернандо Йоренте и Артуро Видал подсигуриха победата на "старата госпожа", а сега разстоянието от върха до Рома, която не е играла срещата си от кръга, е 4 точки.

Още в 4-ата минута Карлос Тевес откри днес, а това стана при един къс корнер и центриране, след което Йоренте не успя да реализира, но Тевес се възползва и довкара ситуацията.

В 15-ата минута Артуро Видал се разписа по изключителен начин. Центриране от Евра бе изчистено и чилиецът с перфектен удар завъртя топката през вратаря. До края на полувремето Юве задържаше повече топката и Евра и Видал показаха още добри неща.

В 51-ата минута Йоренте направи резултата 3:0 за гостите. Той се възползва от добра игра на Андреа Пирло, след която се оказа на добра позиция в наказателното поле. В 65-ата минута Лука Росетини върна гол, когато при статично положение се извиси за мощен удар. Домакините опитаха да се върнат в мача и имаха възможности за гол, но гостите се справиха с атаките им до края.