Десет от Ливърпул се върнаха срещу Арсенал (видео)

Арсенал се покачи до шестата позиция във временното класиране на Висшата лига на Англия, след като днес на гости на Ливърпул допусна домакините да поведат и да изравнят драматично, след като бе постигнал пълен обрат и играеше с човек повече. След крайното 2:2 Ливърпул пък застава на десетата позиция в Англия.

Първото полувреме днес бе на път да ни предложи скучно равенство, но само за минута двата отбора си размениха голове. В 45-ата минута след наложено напрежение Кутиньо материализира ситуация за Ливърпул, като сам отне от Дебюши на границата на наказателното поле и стреля през Шчесни.

Малко след това Дебюши вкара за гостите след статично положение, когато той надигра Шкъртел и с глава върна равенството - 1:1.

Във второто полувреме пълния обрат оформи Жиру, когато той и Касорла организираха добра атака, в края на която испанецът го намери в непосредствена близост до Джоунс, а нападателят стреля през краката му за 2:1.

Брендан Роджърс реагира с пускането на Фабио Борини и Рики Ламбърт за Коло Туре и Лазар Маркович. Намеренията му бяха ясни, а Ливърпул успя да се пребори за още един гол след посоченото 9-минутно продължение. В неговото начало Фабио Борини бе изгонен за показаната агресия и бързо натрупани два жълти картона, а това не спомогна на ситуацията на домакините.

Въпреки това в 97-ата минута при един корнер Мартин Шкъртел се извиси в наказателното поле и с глава донесе равенството 2:2 и десетото място на Ливърпул след този кръг.