Стадион: "Ювентус Стейдиъм", Торино
Дата: 25.01.2015г.
Час: 16:00
Съдия: Давиде Маса

В пореден двубой от програмата на неделните срещи от 20-я кръг в италианската Серия А лидерът в класирането Ювентус е домакин на борещия се за оцеляване тим на Киево.

Преди седмица "бианконерите" се възползваха максимално добре от втората поредна грешка на Рома, който отново е единственият претендент за Скудетото и през настоящата кампания. Юве разби като домакин с 4:0 другия отбор от град Верона, а сега "старата госпожа" се прицелила в скалпа и на Киево. Футболистите на Масимилиано Алегри оглавяват колоната с актив от 45 точки, с 5 повече от Рома. Под въпрос за настоящия двубой е неостаряващият Андреа Пирло, докато Барзали със сигурност няма да може да вземе участие в срещата.

В предишния кръг съставът на Киево допусна драматична домакинска загуба от Фиорентина. След като гостите от Флоренция бяха повели в резултата през първото полувреме, в средата на втората част Пелисиер изравни, но в четвъртата минута на даденото от главния арбитър продължение "виолетовите" Бабакар смълча трибуните на "Марк Антонио Бентегоди". Това бе деветата загуба от началото на сезона в актива на Киево, а играчите на Роландо Баран се намират непосредствено над зоната на изпадащите, заемайки 17-то място с 18 точки, което е с 2 повече от състава на Каляри.

Статистиката очаквано е на страната на Ювентус. "Летящите магарета" са победили "бианконерите" едва един единствен път в последните 23 шампионатни срещу помежду им, а в Торино "старата госпожа" няма загуба от Киево.

Прогноза: Ювентус - Киево 3:0