Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Дата: 27.01.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Джанлука Роки

Милан и Лацио се срещат в мач от четвъртфиналите на Купата на Италия. Това е етап от втория по значимост турнир в страната, на който няма леки съперници, но все пак двубоят тази вечер е единственият шанс за миланци и римляни да се доберат до полуфинала, попадайки на трите големи Ювентус, Рома и Наполи. А оттам нататък - каквото се случи.

Мачът с Лацио е напълно възможно да се окаже поледен за Филипо Индзаги като старши-треньор на отбора. Резултатите на тима се влошиха драматично и "росонерите" спечелиха само две точки в последните си пет срещи от Серия А - в момента и най-големите оптимисти сред феновете на миланци не се надяват на място в Шампионска лига, впрочем, поглеждайки играта на Милан, отборът няма шансове и да участва в лига Европа. На всичко отгоре все по-големи стават слуховете за изострянето на клановата война в клуба и според последни съобщения отношенията между Барбара Берлускони и Адриано Галиани отново са се влошили.

Настроението в лагера на Лацио е съвсем различно от това в Милан. Отборът има само две победи в последните си пет мача в Серия А, но столичани преминаха през тежък период от програмата си, гостувайки на Интер и приемайки конкурентите Сампдория, Наполи и градския съперник Рома. През уикенда пък "орлите" бяха домакини на съперника си от тази вечер. Впрочем, този мач показа, че колкото и голяма да е кризата в редиците на миланци, те няма как да се бият сами. Менез откри в 4-та минута и цяло първо полувреме хората на Стефано Пиоли не успяваха да намерят начин как да превземат вратата на съперника. След почивката столичани вдигнаха оборотите и чрез Пароло (дубъл) и Клозе постигнаха 3:1.

Домакините ще бъдат без контузените Сапата, Де Шилио, Бонера, Бонавентура и Ел Шаарави. Червеният картон на Мексес от уикенда не важи за Купата, но според последни информации Филип няма да вземе участие в мача.

Гостите влизат в мача с кадровите си проблеми от преди сблъсъка в събота (контузени Сиани, Браафхейд, Джентилети, Лулич и Андерсон) плюс новоконтузеният Филип Джорджевич, който заедно с Маури е голмайстор на отбора. Специално за днешния мач атаката ще се води от Кандрева, Клозе и Маури, а как ще реагира Пиоли на отсъствието на сърбина в следващите двубои - остава да видим.

Ако през миналата седмица имаше надежда за Милан за завършване на сезона в местата от зона "Европа", то след мача с Лацио през уикенда всякакви илюзии рухнаха. Заедно с това се разбра, че "росонерите" са далече от понятието добра игра, а старите проблеми в защита започват да се допълват от такива и в нападението и в средата на терена. Второто полувреме на "Олимпико" ясно показа колко е голяма разликата между Милан и Лацио. Ако гостите покажат същия футбол, който демонстрираха тогава, те трябва да спечелят и двубоя тази вечер. Единственият аргумент на "росонерите" е това, че ще играят пред собствена публика. Но колко ентусиазирана ще бъде тя?

Прогноза: Милан - Лацио 1:2