Челси се класира за финала на Купата на Лигата

Н. Гавазов

Челси постигна минимален успех с 1:0 срещу Ливърпул и така се класира за финала на Купата на Лигата. Първата среща на "Анфийлд" завърши при равенство 1:1, а двубоят на "Стамфорд Бридж" не предложи попадения в редовното време, което вкара мача продължения.

Челси повече задържаше топката, а Ливърпул не възнамеряваше да се разкрива и играеше организирано в отбрана. Домакините основно се стараеха да действат чрез фланговете, а гостите се осланяха на индивидуалното майсторство на Рахим Стърлинг, Лазар Маркович и Филипе Коутиньо.

В средата на първата част се случи най-спорният епизод в двубоя, когато Шкъртел закачи Коща в наказателното поле, но Майкъл Оливър не отсъди 11-метров наказателен удар. В 26-та минута Морено се отчете с опасен удар, но Куртоа спаси, а три минути по-късно Коутиньо заплаши вратата на Челси, но Тибо отново реагира.

След почивката играта продължи в същото русло, като в 60-та минута Азар успя да си осигури отлична позиция за стрелба, но ударът му мина встрани от вратата. Четири минути по-късно Диего Коща стреля мощно, но Миноле спаси. Най-активен от домакините бе Еден Азар, но старанията на белгиеца се оказаха недостатъчни, за да бъде решен мача в редовното време. Не се намери и герой в лагера на мърсисайдци.

Така се стигна до допълните две полувремена, като развръзката в мача дойде в четвъртата минута на първата част. Вилиян центрира в наказателното поле, където Иванович нанесе поразяващ удар с глава. Ливърпул можеше да върне гола след шест минути, когато Хендерсън стреля с глава от същото разстояние, но топката премина встрани от вратата на Куртоа.

В крайна сметка Челси успя да удържи победния резултат и да се класира за финала на турнира, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Тотнъм и Шефилд Юнайтед.