Челси и Ман Сити поделиха точките

Челси ще остане на 5 точки пред Манчестър Сити на върха в класирането във Висшата лига на Англия, след като днес в срещата на "Стамфорд Бридж" между двата отбора в мача от поредния двадесет и трети кръг на първенството, "сините" успяха да открият, но "гражданите" се върнаха до 1:1 и точките бяха поделени.

В липсата на своя топ-реализатор Диего Коста и най-добрия си подавач - Сеск Фабрегас, Жозе Моуриньо подходи дефанзивно към срещата и позволяваше на опонента да владее повече топката. Въпреки това в една от атаките си Бранислав Иванович намери Еден Азар на добра позиция с прехвърляща топка, крилото веднага центрира към средата на наказателното поле, и там Реми вкара за 1:0 в 41-ата минута.

Почти мигновено обаче гостите изравниха, когато Серхио Агуеро получи шанс да стреля към празната врата на Тибо Куртоа, който изби по слаб начин едно центриране и се оказа в лоша позиция. Ударът на Агуеро бе отклонен от Давид Силва за 1:1.

През второто полувреме Сити продължи да разиграва повече, а Челси дори нямаше удар към Джо Харт. В края Пелегрини пусна Лампард и Джеко в игра, а Кейхил се появи за отбраната с 5 човека на Моуриньо, като в крайна сметка до голове не се стигна.