Арсенал вкара пет на Астън Вила (видео)

Арсенал не остави никакви шансове на Астън Вила днес на стадион "Емирейтс" в Лондон, когато прие своя съперник в срещата от поредния двадесет и трети кръг на английската Висша лига. За категоричната победа с 5:0 се разписаха Оливие Жиру, Месут Йозил, Тио Уолкът, Санти Касорла и Ектор Белерин.

Още в 8-ата минута подаване над отбраната от Мертезакер бе пуснато на пътя на Жиру от Йозил, а нападателят копна топката над Гузан за 1:0.

В 30-ата минута Йозил вкара, но при ситуацията бе отсъдена засада. Единствено пред Андреас Вайман се откри добра ситуация за гостите в тази част.

В 56-ата минута Йозил направи резултата 2:0, когато при бърза контра Жиру бе намерен в средата, а той изведе по прекрасен начин германеца. В 63-ата минута Уолкът вкара, когато бе намерен от Касорла, размина се с двама бранители и стреля с фалцов удар през Гузан - 3:0.

В 74-ата минута Акпом успя да преодолее Окоре и бе препънат от Гузан за дузпа, която Касорла материализира за 4:0. В 92-ата минута последния гол добави Белерин, който от далечна дистанция стреля с вътрешната част на крака, топката се удари в гредата и оплете мрежата на вратаря на Вила за пети път.