Ламбърт: Бяхме в мача до 65-та минута

Н. Гавазов

Мениджърът на Астън Вила Пол Ламбърт сподели мнението си за срещата с Арсенал от 23-я кръг на Висшата лига на Англия. Бирмингамци не успяха да се противопоставят на своя домакин и претърпяха поражение с 5:0, поставяйки клубен антирекорд, не отбелязвайки гол в шести пореден мач от шампионата на Англия.

"Ние останахме в мача в продължение на 65 минути или някъде около това. Имахме отлично положение в края на първото полувреме, а след почивката Бентеке трябваше да вкара. След това отборът започна лошо да действа в ситуациите преди головете и лошо реагирахме на попаденията. Когато не може да вкараш, не побеждаваш. Имахме шансове, но трябва да се използват. Ние трябва да запазим увереността в себе си и усърдно да работим на тренировки. Покупки? На трансферния пазар достатъчно е направено. Ако имаме възможност да подпишем с още един или двама играчи, ще пробваме. Имам нужда от всеки, който може да подсили тима", заяви Ламбърт.