Севиля с труден успех над Еспаньол

Севиля спечели с 3:2 домакинството си на Еспаньол в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. По този начин андалусците временно изпревариха Валенсия и се изкачи на четвъртото място в Примера Дивисион с актив от 42 точки.

Първата част на "Санчес Писхуан" завърши с предимство от едно попадение за домакините. В 15-ата минута гостите поведоха след точно изпълнена дузпа от Кристиан Стуани, но в 26-ата Диего Фигуейраш възстанови равенството, а десет минути по-късно Витоло изведе Севиля напред за 2:1.

Малко преди края преди Виктор Санчес прати кълбото в мрежата зад Бето и изравни - 2:2. Минута преди края на редовното време Яго Аспас оползотвори асистенция на Карлос Бака и донесе нови три точки в актива на Севиля.